İzleyiciler

2 Temmuz 2011

HERKESE OPERA!

   İstanbul, bu büyüleyici şehir 2. kez önemli bir uluslar arası festivale daha ev sahipliği yapıyor; İstanbul uluslararası opera festivali  İstanbul'un birçok kültürel mekanında 20 gün sürecek bu sanat organizasyonu. Ülkemizin ve başka birçok ülkenin saygıdeğer opera ve bale sanat toplulukları hergün, şehrin farklı birçok tarihi mekanı ve salonunda seyircilere unutulmaz bir deneyim yaşatacak.
   

İlk iki gününü geride bıraktığımız bu festivalde Fatih Sultan Mehmet, IV. Murat, Tosca, Mahagonny Kentinin Yükselişi ve Düşüşü, Saraydan Kız Kaçırma, Aşk-ı Memnu, Zaide, Cezayir'de Bir İtalyan Kızı operaları sahnelenecek ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi ile birlikte performans sergileyecek Letonyalı mezzo-soprano Elina GARANCA'nın galası yapılacak.

  
   Festivalin en dikkat çeken yanı ise bu sene yaptığı tanıtım afişleri ve o afişlerde boy gösteren ünlü yüzler... Zuhal OLCAY, Sedef AVCI, Yetkin DİKİNCİLER, Işın KARACA gibi ünlü oyuncu ve şarkıcıların tarih kokan kostümlerle şehrin içine adapte edilmiş hallerinin görüldüğü bu afişler oldukça dikkat çekici.

Biletlerin biletix 'te satışa sunulduğu etkinlikte mekanın büyüklüğü ve şekline göre birden fazla kategoride oturma planı düzenlenmiş.


     "Herkese Opera" sloganıyla başlayan bu festivalde, siz sanatseverlerin yerlerini almanızı öneriyorum:) Keyifli seyirler 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...