İzleyiciler

12 Şubat 2012

Jeremy Scott : Adidas 2012 collection

   Selaaam! Nasılsın? Bir haftadır görüşemiyoruz... Okul başladığından beri bir türlü zaman ayıramadım sana. Bu nedenle hafta sonu boş vakti bulmuşken kendime dedim ki "işe koyul!".


   Geçen günlerde internette öyle amaçsız zamanlardan birinde, bir ayakkabı ilişti gözüme. Böyle kanatlı manatlı. Sonra baktım ki benim merakla beklediğim, Jeremy Scott tarafından Adidas için tasarlanmış ayakkabılardan birisiymiş... Onların Görsellerinin sunulduğunu, Adidad'ın webpage'ine konulduğunu o an fark ettim. Ve hemen senin de ilgini çekecek görseller araştırdım.


   Jeremy Scott ilginç bir tarzı olan tasarımcı.Neredeyse tüm ünlülerin o gördüğünüz ilginç tasarım elbiselerinden birisi ona ait. Eğer tasarım yağacağı marka bir tema belirtmez ise ilham kaynağı olarak kendisi amerikan popüler kültürünü kullandığını söylüyor. Her sene fransız Longchamp için son birkaç senedir aralıksız bir koleksiyon çıkartan Jeremy, Adidas içinde 2010 yılında beri bir koleksiyon hazırlıyor.
   
   Adidas için tasarladıklarında da amerikan popüler kültüründen esinlendiğini söylüyor beyimiz. Desenlere bakınca patates kızartması bile mevcut =) Mickey Mouse'u desenlerinde kullanarak ikonlaştıran bu isim Adidas içinde kullanmış bu mickey'i. Daha fazla zaman kaybetmeden ayakkabı koleksiyonundan başlayalım.

Jeremy Mickey Mouse'u ayakkabıya değil, ayakkabıyı Mickey Mouse'a uyarlamış.

Bu alevler direkt olarak Hot Wheels! Ya da Harley =)

Üç dili olan bir ayakkabı..Ba-yıl-dım!

Kanatlar bu kadar güzel durabilir mi? Efsanevi olmuşlar.

Birazcık Louboutin'den esinlenmiş sanki=)

Ve ve ve.. Tasarımın dibine vurmuş. Corcik püsküllerini üç kat yapmak ve onu sneakersa oldurtmak.. !

Swarovski kaplı bir sneakers? Bana göre değil ama görüntüsü gerçekten hoş.. Yinede usta eli değmiş bir fikir olduğu belli. 

Siz hiç transparan bir sneakers gördünüz mü? Hemde kanatlı!! kesinlikle alınası!

Like a rainbow diyeceğim ama değil. Daha da fazlası.. Çok sağlam görünüyorlar.


   Evet sırada ise eşofmanlar ve türevleri var. Jeremy onlarda da dediğim gibi Amerikan popüler kültürünü yansıtan patates kızarması, Amerikan bayrağı, basketbol, müzik ve 80'lerde Amerika'da artan afro-amerikan etkisinden esinlenilmiş kesimler ve hayvansal figürler mevcut.
   Onun dışında zımbalar kanatlar, püskül ve fırfırlar, lastikli paçalar,yaldızlar, bol bol görülüyor.
 


   Koleksiyon gördüğün üzere çok dikkat çekici. Ve buradakilerle de sınırlı değil. En iyisi sen hemen adidas orijinals sayfasına uğra ve oradaki diğer parçaları da gör.

   Ne? Hangi havayı mı severim? Hiç sormayacaksın sandım =) Maxx....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...