İzleyiciler

20 Mart 2012

Missy Elliott'tan seçmeler

   Kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın, globalleşmeden dolayı müzik dünyası popüler kültürün etkisi altında. 80'li yılların başından beri bu iş. O kadar çok hit oluyor ki parçalar, istemeden dinliyorsunuz. Ve belli bir süre sonra bu sizin müzik zevkinize yön veriyor. 

   İşte Missy Elliott'ta bu gücü fark edip R&B hip-hop'unun kraliçesi -en önemli prodüktörü- haline geldi. Eğlenceli ve melodik ritmlerine zenci kökenlerini de kattığı düşünülürse, o sound'a  hala hiçbir sanatçı erişemedi. Bu da onu eşsiz kılan şeylerdendi. 
   Müziğini dinlerken o kadar tempoyu arttırıyor ki geriliyorsunuz, bazen de direkt melodiyi gerilimli bir şekilde düzenleyerek kanınızı hareketlendiriyordu. 
   Efsaneleşen adidas takıntısı belli bir süre sonra adidas'ın ona sponsor olması ile son buldu. Her klibinde böylece adidas giymiş bir Missy ve dansçı kafilesi kesin bulunur oldu. Sahne gereği giyeceği gece elbisesinde bile adidas çizgileri ile adından epey söz ettirmişti hatta. Kafasında da her zaman bir şapka bulunur Missy'nin.

   Dinleyelim mi? Missy'den seçmeler.

work it

lose control

Get Ur Freak On

Gossip Folks

Pass That Dutch

I'm Really Hot

   Bu saatte ne mi yapıyorum? hiç sormayacaksın sandım..Maxx =)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...